Pielęgnacja skóry po lecie

libellou_404_notready

PIELĘGNACJA SKÓRY PO LECIE

Każdy z nas cieszy się na myśl o lecie i zbliżającym się urlopie. Marzymy o plaży, morzu, piasku, promieniach słonecznych i co się z tym wiąże – pięknej opaleniźnie. Jednak mimo to iż, nasza skóra nabiera pięknej barwy, tak naprawdę ten okres nie jest dla niej do końca zbawienny. Promienie słoneczne sprawiają, że skóra traci więcej wody, czego skutkiem jest jej wysuszenie. Ponadto promienie ultrafioletowe rozregulowują produkcję melanocytów, co powoduje pojawienie się przebarwień oraz sprzyja rozwojowi wolnych rodników, a to oznacza, że nasza skóra szybciej się starzeje.

Zatem co powinnyśmy zrobić, aby zregenerować skórę?

W pierwszej kolejności powinnyśmy zadbać o jej nawilżenie z zewnątrz, poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków oraz od wewnątrz. Bez prawidłowego nawilżenia,  nasza skóra nie będzie w stanie się regenerować. Kolejnym krokiem jest niwelowanie przebarwień, które powstały w wyniku ekspozycji skóry na słońce. W większości przypadków, zastosowanie odpowiednich kremów wystarcza, aby się ich pozbyć. Natomiast, gdy przebarwienia są  dosyć duże, warto wtedy udać się z wizytę do dermatologa. Również w przypadku, gdy zauważymy na swojej skórze znamiona czy  też doznaliśmy oparzenia słonecznego powinniśmy umówić się na konsultację.

Krem nawilżający, który będzie spełniał swoje zadanie, powinien mieć specjalny skład. Powinien być bogaty w składniki, które będą hamowały ucieczkę wody, a także w  takie, które ją odżywią po wakacyjnym okresie. Produkty, jakie  zalecamy wybrać powinny zawierać: Substancje higroskopijne które będą przyciągać cząsteczki wody, (np. gliceryna, kwas hialuronowy), ekstrakty roślinne, substancje hydrofobowe, czyli takie które będą dbały o zachowanie prawidłowego poziomu wilgotności naskórka (np., silikony, oleje mineralne, woski) czy też humektanty, które są głównym składnikiem NMF ( naturalnego czynnika nawilżającego), i to są na  przykład kwas hialuronowy czy mocznik.

W naszych produktach LIBELLOU, znajdzie właśnie takie składniki. Pozwolą one odbudować zniszczony naskórek przez słońce. Jak już wielokrotnie wspominaliśmy, zawartość naszych głównych składników: kawioru, złota, kolagenu,  czyni je kosmetykami, w które warto się zaopatrzyć w nadchodzącym sezonie.  Znajdziecie w nich również kwas hialuronowy odpowiadający między innymi za nawilżenie skóry.

Czy możemy zrobić coś więcej dla naszej skóry, aby pomóc jej się zregenerować i przywrócić dawny blask?

Jak najbardziej, branża kosmetyczna, ma wiele do zaoferowania, dlatego możemy również poddać się zabiegom pielęgnacyjnym, takim jak: mezoterapii, mikrodermabrazji czy też peelingom chemicznym. Warto również zadbać o właściwe odżywianie , gdyż to właśnie ten czynnik ma największy wpływ na to jak wygląda nasza skóra.

 

Jeśli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o naszych kosmetykach, zachęcamy do powrotu do naszych poprzednich postów.

Krem na dzień Libellou  Krem na noc Libellou  Płyn Micelarny Libellou   Złote Serum Libellou

 

Do następnego!

 

 

Podziel się postem

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Przewiń do góry

Czekamy na Twoją opinię!

Oświadczam, że zgadzam się na warunki Regulaminu oraz Polityki Prywatności.  Zgadzam się na kontakty przedstawicieli spółki Yintaro Sp. z o.o. (właściciel marki Libellou) na wskazany adres e-mail w celu przedstawienia oferty marketingowej. Zgoda jest dobrowolna i możesz w każdej chwili ją odwołać.

Specjalna oferta dla Ciebie!

Odbierz 10% zniżki na pierwsze zamówienie oraz otrzymaj ekskluzywne oferty rabatowe!

[FM_form id=”1″]

Oświadczam, że zgadzam się na warunki Regulaminu oraz Polityki Prywatności.  Zgadzam się na kontakty przedstawicieli spółki Yintaro Sp. z o.o. (właściciel marki Libellou) na wskazany adres e-mail w celu przedstawienia oferty marketingowej. Zgoda jest dobrowolna i możesz w każdej chwili ją odwołać.

10%

zniżki dla Ciebie