Typy skóry – Skóra sucha

libellou_daycreme_uzywanie

W dzisiejszym wpisie mamy dla Was, coś co na pewno będzie przydatne.

By móc dokładnie określić, w jaki sposób powinnyśmy pielęgnować naszą skórę, musimy zacząć tak naprawdę od podstaw, a mianowicie od poznania naszego rodzaju skóry. Co tydzień będą ukazywały się kolejne wpisy na ten temat, dzięki temu będziecie mogły określić czego potrzebujecie, jakich kosmetyków powinnyście stosować,  ale również to co może pogorszyć  jej stan. Na pierwszy ogień idzie SKÓRA SUCHA.

Dlaczego? Ponieważ wiele z nas posiada właśnie taki typ skóry, wybraliśmy również ją na początek dlatego,  gdyż nasza skóra po wakacjach jest przesuszona, nieodżywiona i dobrze jest wiedzieć, co można dla niej zrobić, aby jej kondycja była lepsza.

Jak wygląda taka cera?

Charakteryzuje się tym, iż jest ona jasna, mało elastyczna. Gdzieniegdzie mogą pojawiać się również na niej przebarwienia, a sieć naczyń krwionośnych jest nieco rozszerzona.  Skóra taka może się również łuszczyć, a w kontakcie z wodą czy warunkami atmosferycznymi ma skłonności do zaczerwienienia. Cera sucha, która nie jest właściwie pielęgnowana znacznie szybciej się starzeje. Około 20 roku życia, możemy zauważyć już na niej pierwsze zmarszczki i już wtedy powinnyśmy reagować. Należy zadbać o pielęgnację skóry zwłaszcza w okolicach oczu, ust, szyi, dekoltu, gdyż to tam najczęściej widzimy pierwsze oznaki starzenia.

Istotne znaczenie w funkcjonowaniu cery suchej, ma pora roku. W zimie oddaje ona dużo więcej wilgoci, ze względu na przebywanie w pomieszczeniach ogrzewanych przez grzejniki. Z kolei latem skóra jest wysuszona w wyniku wpływu promieni słonecznych. Powoduje to załamanie bariery ochronnej oraz utratę wody w skórze.

Główny problem jaki dotyka ten typ cery to trudność w wyprodukowaniu odpowiedniej ilości naturalnych tłuszczów przez skórę właściwą. Jest to spowodowane pracą gruczołów łojowych, które produkują zbyt małą ilością tłuszczu, koniecznego do utrzymania skóry w stanie wymaganej elastyczności. Dlatego też niedobór tłuszczu przyczynia się do odwodnienia skóry, gdyż nie jest odpowiednio osłonięta i wciąć traci wodę. Ten proces z wiekiem nasila się, a skóra staje się bardziej wiotka.

Istnieje przekonanie, że jezeli mamy skórę suchą to wystarczy jej dostarczyć wody z zewnątrz. Niestety, jest one błędne, gdyż wówczas wytwarzanie tłuszczu staje się jeszcze bardziej ograniczone, a skóra ulega dalszemu wysuszeniu.

Zatem pozostaje pytanie ja powinno się pielęgnować skórę suchą?

Przede wszystkim należy:

  • wykonywać demakijaż przy użyciu mleczka kosmetycznego lub płynu micelarnego
  • Stosować tonizację dwa razy dziennie
  • Zadbać o pielęgnacje skóry wokół oczu stosując żel pod oczy
  • Aplikować krem pielęgnacyjno-odżywczy do twarzy
  • W okresie letnim należy stosować krem z SPF. Natomiast podczas zimy warto zakładać krem ochronny, zwłaszcza w czasie mrozów i silnych wiatrów
  • Raz w tygodniu warto zrobić peeling enzymatyczny lub peeling peel-off, a także nakładać maskę nawilżającą.

Co więcej możemy zrobić?

Warto zadbać o relaks, dużo spacerować, tak naprawdę każdy wysiłek fizyczny jest korzystny dla nas. Ponadto warto stosować dietę bogatą w warzywa i owoce oraz wypijać 2-3 litry wody. W okresie letnim powinno się unikać przebywania na  słońcu lub po prostu nie pozostawać na nim zbyt długo. Warto również złożyć wizytę kosmetyczce raz w miesiącu, by mogła ocenić stan skóry czy tez zaproponować zabiegi, które wspomagają funkcjonowanie skóry.

Zalecamy śledzenie wpisów na blogu, jak również zapraszamy na nasz fanpage na FB oraz do sklepu😊

https://www.facebook.com/libellou.monde/

https://libellou.com/sklep/

Podziel się postem

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Przewiń do góry

Czekamy na Twoją opinię!

Oświadczam, że zgadzam się na warunki Regulaminu oraz Polityki Prywatności.  Zgadzam się na kontakty przedstawicieli spółki Yintaro Sp. z o.o. (właściciel marki Libellou) na wskazany adres e-mail w celu przedstawienia oferty marketingowej. Zgoda jest dobrowolna i możesz w każdej chwili ją odwołać.

Specjalna oferta dla Ciebie!

Odbierz 10% zniżki na pierwsze zamówienie oraz otrzymaj ekskluzywne oferty rabatowe!

[FM_form id=”1″]

Oświadczam, że zgadzam się na warunki Regulaminu oraz Polityki Prywatności.  Zgadzam się na kontakty przedstawicieli spółki Yintaro Sp. z o.o. (właściciel marki Libellou) na wskazany adres e-mail w celu przedstawienia oferty marketingowej. Zgoda jest dobrowolna i możesz w każdej chwili ją odwołać.

10%

zniżki dla Ciebie