Typy skóry – Skóra tłusta

DSC_3429-копия

Czas na kolejny wpis z cyklu ‘RODZAJE SKÓRY’ . Dzisiaj przyszedł czas na skórę tłustą.

 

ALE JAK JĄ ROZPOZNAĆ?

Przede wszystkim powierzchnia takiej skóry jest błyszcząca. Możemy zauważyć na niej ujścia gruczołów łojowych, które przyjmują postać rozszerzonych porów bądź też zaskórników . Skora taka jest słabo ukrwiona, a łój skóry wydzielany jest w nadmiernej ilości (jest to wydzielina pochodząca z gruczołów łojowych). Takie właściwości powodują, iż taka skóra dobrze reaguje na warunki atmosferyczne: wiatr, zimno, słońce, a także na kontakt z wodą  ( nie pojawiają się na niej podrażnienia czy zaczerwienienia).

Osoby posiadające ten typ skóry, są szczęściarzami pod tym względem iż, okres jej starzenia zaczyna się później niż tak jak w przypadku skóry suchej, pierwsze oznaki pojawiają się dużo wcześniej. Ponadto w wieku podeszłym czy starczym, nie ulega patologicznemu wysuszeniu.  Z drugiej strony posiadaczki takiej skóry, borykają się często z powikłaniami trądzikowymi.

Lato jest zbawiennym okresem dla skór tłustych ze względu na to, iż wtedy jej wygląd ulega polepszeniu. Pod wpływem ciepła następuje upłynnienie łoju, co sprawia, że ma łatwiejszą drogę wydostania się na zewnątrz. Pokrywa również równomiernie skórę i nie blokuje porów. Wcześniej wspominaliśmy o zaletach posiadania takiej skóry, jednak jej pielęgnacja wymaga dużej ostrożności. Powinno się wystrzegać przede wszystkim produktów, które działają agresywnie, takich które mogą naruszyć naturalną florę bakteryjną, kwaśny odczyn skóry czy też nadmiernie ją odtłuścić.

Co mogłoby się wówczas stać?

Otóż skóra tłusta mogłaby się zamienić w skórę trądzikową czy też odwodnioną. Głównymi założeniami, jakimi powinniśmy się kierować przy pielęgnacji tego rodzaju cery jest zmniejszenie grubości warstwy rogowej, poprawa ukrwienia oraz regulacja wydzielniczych gruczołów łojowych.

Przejdźmy do tego zatem jaką pielęgnację powinniśmy zastosować w przypadku skóry tłustej:

  • Demakijaż powinien być wykonywany dwa razy dziennie za pomocą preparatów do tego przeznaczonych – żelu antybakteryjnego
  • Stosować tonizację rano i wieczorem
  • Dbać o skórę pod oczami, poprzez zastosowanie żelu pielęgnacyjnego pod oczy
  • Stosować serum raz dziennie
  • Używać kremu na dzień, który będzie wykazywać działanie matujące. W okresie letnim stosować również niezbędną ochronę SPF
  • Wykonywać peeling dwa razy w tygodniu
  • Raz w miesiącu wybrać się do kosmetyczki, w celu konsultacji aktualnego stanu skóry

Co więcej można zrobić?

Oczywiście, jak wielokrotnie powtarzamy bardzo ważnym elementem dbania o nasze piękno, jest właściwie odżywienie. Dieta bogata w warzywa i owoce jest istotna z punktu widzenia nie tylko urody, ale również zdrowia. Ponadto zalecamy picie 2-3 l wody dziennie, a także relaks na świeżym powietrzu, możliwie jak najczęściej.

Co jest zabronione?

  • Przede wszystkim mycie twarzy wodą z mydłem ( wiem, że wiele z Was już to wie, ale jesteśmy też tutaj od tego, aby Wam o tym przypomnieć)
  • Używanie produktów, których bazą jest alkohol. Stosując takie preparaty przyczynimy się do niszczenia lipidów naskórka, które wpływają na wiele funkcji skóry, m.in. na hamowanie utraty wody

Na dzisiaj już tyle😊 Zachęcamy Was do śledzenia naszych postów, nie tylko tych z cyklu RODZAJÓW SKÓRY, ale także przyszłych, które na pewno się pojawiają.

 

Do następnego!

Podziel się postem

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Przewiń do góry

Czekamy na Twoją opinię!

Oświadczam, że zgadzam się na warunki Regulaminu oraz Polityki Prywatności.  Zgadzam się na kontakty przedstawicieli spółki Yintaro Sp. z o.o. (właściciel marki Libellou) na wskazany adres e-mail w celu przedstawienia oferty marketingowej. Zgoda jest dobrowolna i możesz w każdej chwili ją odwołać.

Specjalna oferta dla Ciebie!

Odbierz 10% zniżki na pierwsze zamówienie oraz otrzymaj ekskluzywne oferty rabatowe!

[FM_form id=”1″]

Oświadczam, że zgadzam się na warunki Regulaminu oraz Polityki Prywatności.  Zgadzam się na kontakty przedstawicieli spółki Yintaro Sp. z o.o. (właściciel marki Libellou) na wskazany adres e-mail w celu przedstawienia oferty marketingowej. Zgoda jest dobrowolna i możesz w każdej chwili ją odwołać.

10%

zniżki dla Ciebie